Dla kogo przeznaczony jest program

"Bezpieczne zbiory – bezpieczne kolekcje"

Współpraca

Dla Antykwariuszy i Muzealników
Program Bezpieczne Zbiory, Bezpieczne Kolekcje jest skierowany do kolekcjonerów, a przede wszystkim do posiadaczy zabytków i dzieł sztuki oraz administratorów świątyń. Choć karta dokumentacyjna tego programu została tak skonstruowana, by każdy, nawet nie będąc znawcą sztuki, mógł ją wypełnić, to należy się liczyć z tym, że wiele osób będzie miało problemy z dokładnym opisaniem swoich zbiorów.

Dlatego też zwracamy się do Państwa – antykwariuszy i muzealników – z prośbą o pomoc takim osobom. Podzielcie się swoją fachową wiedzą, pomóżcie zabezpieczyć dzieła sztuki i zabytki pozostające w prywatnych rękach.

Poniżej znajdziecie Państwo deklaracje przystąpienia do Programu. Po ich przesłaniu do Instytutu bądź Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, informacja o waszym antykwariacie czy muzeum znajdzie się na stronie www.bezpiecznezbiory.eu. Zostaniecie Państwo PARTNERAMI PROGRAMU. Ze swej strony Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zapewni Państwu wszelkie niezbędne materiały reklamowe propagujące zarówno Program, jaki i Wasz udział w nim – prześlemy plakaty, ulotki, płyty.

1. Deklaracja przystąpienia do programu (228,25 kB)